Drugi‌ ‌podbródek‌ ‌-‌ ‌przyczyny‌ ‌i‌ ‌sposoby‌ ‌usuwania‌ ‌podwójnego‌ ‌podbródka‌

Podwójny podbródek, zacierający granice pomiędzy twarzą a szyją, optycznie dodaje nam kilogramów i sprawia, że wyglądamy na osoby starsze o kilka lat. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możliwe jest szybkie i bezinwazyjne odzyskanie atrakcyjnego, młodzieńczego owalu. Oto najczęściej rekomendowane zabiegi dla osób zmagających się z drugim podbródkiem i zwiotczałą, opadającą skórą tej części twarzy.

Drugi podbródek – przyczyny powstawania

Nadmiar tkanki tłuszczowej i wody w organizmie, spowodowany niewłaściwą dietą oraz nieprawidłowym stylem życia, to najczęstsze przyczyny powstawania drugiego podbródka zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Tworzeniu się podwójnego podbródka sprzyja również upływ czasu. Wraz z wiekiem skóra podbródka traci jędrność, wiotczeje i opada. Do czynników powodujących formowanie się tak zwanej „drugiej brody” należą również uwarunkowania genetyczne i choroby tarczycy. Na powstanie wałka tłuszczu pod brodą wpływ może mieć również zbyt szybka utrata wagi oraz spanie na grubej i miękkiej poduszce.

Drugi podbródek może pojawić się również u szczupłej osoby. Główną przyczyną jego powstawania jest zazwyczaj wadliwa, przygarbiona postawa ciała. Podwójny podbródek u szczupłej osoby może być również skutkiem częstego trzymania głowy pochylonej w dół, na przykład podczas korzystania z laptopa lub smartfona.

Lipoliza iniekcyjna na drugi podbródek

Najszybsze sposoby likwidacji drugiego podbródka oferuje medycyna estetyczna. Skutecznym zabiegiem polecanym na obwisły podbródek jest przede wszystkim lipoliza iniekcyjna Aqualyx. To bezpieczna i bezbolesna metoda, nazywana jest “liposukcją bez skalpela”, ze wzgledu na to, iż podczas zabiegu nie jest konieczne wykonanie nacięć w skórze.

Dzięki lipolizie iniekcyjnej możliwe jest rozpuszczanie tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka przy użyciu preparatu Aqualyx, wprowadzonego do ciała za pomocą długiej igły.

Zabieg obarczony jest minimalnym ryzykiem powikłań, a podczas jego wykonywania odczuwalne może być jedynie delikatne pieczenie. Aby uzyskać trwały efekt w postaci całkowitej redukcji podwójnego podbródka i wymodelowania linii żuchwy, konieczne jest wykonanie serii zabiegów co 3-4 tygodnie.

Lipoliza iniekcyjna na drugi podbródek

Likwidacja podwójnego podbródka metodą HIFU

Kolejnym, rekomendowanym zabiegiem dla osób, które zastanawiają się, jak zlikwidować drugi podbródek, jest HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli metoda termoliftingu.

Zastosowana podczas zabiegu zagęszczona energia ultradźwięków, dociera do głębokich warstw skóry, podgrzewając tkanki, co powoduje ich obkurczenie i uniesienie. Rezultaty w postaci redukcji drugiego podbródka oraz spektakularnego efektu liftingu skóry brody utrzymują się do kilku lat.

Unoszenie zwisającego podbródka przy pomocy nici 

Drugi podbródek, występujący w postaci obwisłej, zwiotczałej skóry, można zlikwidować dzięki zastosowaniu nici liftingujących PDO, które – po wprowadzeniu pod skórę – pracują niczym mięśnie podtrzymujące tkanki. Dzięki implantacji nici, obwisła skóra podbródka zyskuje solidne rusztowanie, zapobiegające jej ponownemu opadaniu.

Optymalny rezultat w postaci uniesienia i poprawy napięcia skóry widoczny jest natychmiast po zabiegu.  Efekt utrzymuje się do dwóch lat.

Zabieg jest małoinwazyjny i nie pozostawia blizn, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Nici liftingujące - zabieg na chomiki na twarzy
Efekty zastosowania nici liftingujących i wypełnienia kwasem hialuronowym w naszej klinice Re Vitae w Kielcach – redukcja “chomików”, odmłodzenie twarzy

Ujędrniające zabiegi na podbródek

Oprócz metod redukujących tkankę tłuszczową w okolicy podbródka, rekomendowane są również zabiegi ujędrniające. Dzięki nim – delikatna i podatna na procesy starzenia skóra podbródka i szyi – odzyskuje napięcie i jędrność, poprawia się również jej elastyczność oraz gęstość.

Bardzo dobre rezultaty osiągnąć można dzięki zastosowaniu radiofrekwencji mikroigłowej VIVACE.  Poprzez nakłucie skóry mikroigłami, a następnie podgrzanie tkanek falą radiową, podczas zabiegu aktywowane zostają naturalne procesy regeneracji skóry. Pierwsze efekty działania radiofrekwencji mikroigłowej widoczne są już po 2-3 zabiegach.

Ujędrnianie skóry szyi podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej VIVACE
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej VIVACE wykonywany w naszej klinice Re Vitae w Kielcach

Jak widać – obecnie nie trzeba sięgać po skalpel, by zredukować drugi podbródek. W zależności od głównej przyczyny problemu, lekarz może polecić zabieg, który będzie najbardziej skuteczny. Co więcej – niektóre z nich można łączyć, by uzyskać bardziej trwałe efekty.

Masz pytania?

Jeśli masz jakieś pytania po przeczytaniu artykułu koniecznie zadzwoń lub napisz do nas! Czekamy na Ciebie!