Chomiki na twarzy – najskuteczniejsze zabiegi, które usuną opadające policzki

Chomiki na twarzy zaburzają linię żuchwy

Opadające policzki, czyli tak zwane “chomiki” na twarzy, nie tylko dodają nam lat, ale również sprawiają, że wyglądamy na smutnych i zmęczonych. Na szczęście dzięki zabiegom medycyny estetycznej, możemy przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd. Jakie zabiegi warto zastosować na opadające policzki? Oto nasz krótki przewodnik.

“Chomiki” na twarzy – czym są i jak powstają?

“Chomiki” na twarzy są jednym z charakterystycznych objawów starzenia się skóry. Problem ten pojawia się najczęściej u kobiet i mężczyzn po ukończeniu 40. roku życia. Na skutek zmniejszonej produkcji kolagenu i elastyny, skóra twarzy stopniowo traci gęstość i jędrność. Równocześnie zanikać zaczyna podskórna tkanka tłuszczowa, która nadaje policzkom objętość. Dochodzi także do zmniejszenia tkanki kostnej, stanowiącej rusztowanie dla skóry.

Konsekwencją tych zmian jest odwrócenie tak zwanego trójkąta młodości. Twarz o wyraźnie zarysowanych kościach policzkowych i ostro zarysowanej linii żuchwy, zaczyna przybierać kształt „piramidy starości”, czyli trójkąta zwróconego wierzchołkiem do góry. Wiotczejąca skóra opada, poszerzając optycznie dolną część twarzy, a na linii żuchwy powstają nawisy skórne, nazywane “chomikami”.

Chociaż proces starzenia się skóry jest główną przyczyną opadania policzków, to “chomiczki” na twarzy mogą pojawić się także u młodych osób, które w krótkim czasie znacznie straciły na wadze.

Jak zlikwidować “chomiki” na twarzy? Wolumetria

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na “chomiki” jest wolumetria twarzy, czyli modelowanie owalu twarzy przy pomocy tak zwanych wypełniaczy: usieciowanego kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia lub własnego tłuszczu pacjentki czy pacjenta (lipofilling lub lipotransfer).

Dzięki wolumetrii możliwe jest uniesienie opadających policzków oraz zwiększenie ich objętości, a także wymodelowanie podbródka i konturowanie zarysu żuchwy. Wybór odpowiedniego preparatu, pozwalającego odzyskać młodzieńczy owal twarzy, ustalany jest podczas poprzedzającej zabieg konsultacji z lekarzem.

Modelowanie twarzy przy pomocy nici

Oprócz wolumetrii skutecznym orężem w walce z opadającymi policzkami są również nici PDO, przy pomocy których uzyskać możemy efekt natychmiastowego liftingu bez użycia skalpela.

Rezultaty w postaci likwidacji “chomików” na twarzy, zredukowania wiotkiego podbródka oraz przywrócenia twarzy kształtu trójkąta młodości utrzymują się do dwóch lat. Sam zabieg implantacji nici jest praktycznie bezbolesny i trwa od 30 do 60 minut.

Nici liftingujące - zabieg na chomiki na twarzy
Efekty zastosowania nici liftingujących i wypełnienia kwasem hialuronowym w naszej klinice Re Vitae w Kielcach – redukcja “chomików”, odmłodzenie twarzy

“Chomiki” na twarzy a zabiegi HIFU

Redukcję tzw. „drugiego podbródka”, korekcję owalu twarzy oraz uniesienie opadających policzków osiągnąć możemy również poprzez zastosowanie HIFU (High Intensity Focused Ultrasound).

Dzięki zagęszczonej energii ultradźwiękowej, możliwe jest osiągniecie spektakularnego i trwałego efektu liftingu twarzy w bezpieczny, małoinwazyjny sposób. Rezultat w postaci poprawy owalu twarzy utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Termolifting na opadające policzki twarzy

Małoinwazyjnym, a zarazem skutecznym sposobem na “chomiki” na twarzy, są także zabiegi przy użyciu radiofrekwencji mikroigłowej VIVACE, nazywanej również termoliftingiem skóry bez skalpela.

Podczas zabiegu skóra nakłuwana jest mikroigłami, uszkadzającymi mechanicznie tkankę w sposób kontrolowany, a następnie podgrzewana za pomocą fali radiowej. W ten sposób poprawia się napięcie skóry, jej elastyczność i gęstość, a także pobudzone są naturalne procesy regeneracji tkanek.

Ujędrnianie skóry szyi podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej VIVACE
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej VIVACE wykonywany w naszej klinice Re Vitae w Kielcach

Pierwsze rezultaty działania radiofrekwencji mikroigłowej VIVACE widoczne są już po 2-3 zabiegach. Zabieg wspomagać można innymi terapiami poprawiającymi napięcie oraz jakość skóry twarzy.

Oczywiście najbardziej odpowiedni zabieg dla danego pacjenta dobiera lekarz, na podstawie kompleksowej oceny jakości skóry i tkanek podskórnych. Wybór jest bardzo duży i w wielu przypadkach idealnym rozwiązaniem będą metody małoinwazyjne.

Masz pytania?

Jeśli masz jakieś pytania po przeczytaniu artykułu koniecznie zadzwoń lub napisz do nas! Czekamy na Ciebie!