Wolumetria twarzy - modelowanie owalu

Wolumetria to zabieg, podczas którego stosowane są różnego typu “wypełniacze”, by wymodelować owal twarzy, np. podnieść opadające policzki i zwiększyć ich objętość, wypełnić zagłębienia w okolicy skroni i “dolinę łez”, wymodelować podbródek oraz unieść linię żuchwy.

Wolumetria pozwala zniwelować oznaki starzenia się twarzy poprzez przywrócenie jej młodzieńczego owalu. Polecana jest także po znacznej utracie wagi, która wiąże się ze zmniejszeniem tkanki podskórnej w obrębie twarzy. Do zabiegu stosowany jest usieciowany kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia lub własny tłuszcz pacjentki czy pacjenta. W naszej klinice Re Vitae w Kielcach zabiegi wolumetrii wykonują wyłącznie doświadczeni lekarze.

Modelowanie owalu twarzy - substancje wypełniające

W zabiegach wolumetrii twarzy substancje wypełniające można łączyć, w zależności od miejsc, które mają zostać wymodelowane. Naszym pacjentom oferujemy modelowanie konturu i objętości twarzy poprzez wykorzystanie:

 • Preparatów na bazie kwasu hialuronowego - substancji naturalnie występującej w organizmie, uznawanej za jeden z najlepszych “wypełniaczy”, z powodzeniem stosowanej do wygładzania zmarszczek czy modelowania ust. Kwas hialuronowy może być stosowany w obrębie całej twarzy.
 • Wypełniacza Crystalys na bazie hydroksyapatytu wapnia - substancji będącej jednocześnie “wypełniaczem”, jak i stymulatorem syntezy kolagenu. Efekt odbudowy objętości oraz uniesienia owalu widoczny jest natychmiast po zabiegu, ale w tym przypadku bardzo ważny jest też efekt stymulujący odbudowę “rusztowania” skóry, który wymaga czasu. W porównaniu do kwasu hialuronowego, Crystalys daje mniejszy efekt wypełnienia, natomiast większy efekt stymulujący regenerację skóry. Jest świetnym wyborem m.in. dla tych osób, które chcą dyskretnie, ale na dłużej poprawić owal twarzy.
 • Tłuszczu własnego pacjenta lub pacjentki, czyli zabiegu nazywanego lipofilling lub lipotransfer - w tym przypadku również wykorzystywana jest substancja w pełni naturalna, będąca świetnym “wypełniaczem”. Ogromną przewagą użycia tłuszczu do przeszczepu jest jego trwałość oraz możliwość wykorzystania dużych ilości (nawet kilkadziesiąt ml więcej niż w przypadku kwasu hialuronowego). Zabieg lipotransferu w obrębie twarzy szczególnie polecamy do wypełniania “doliny łez”.

Wybór najbardziej odpowiedniej metody wolumetrii jest oczywiście konsultowany z naszymi lekarzami. Szukając dobrej kliniki medycyny estetycznej warto sprawdzić, ile różnych metod jest w niej stosowanych do modelowania owalu twarzy.

Wszystkie zabiegi poprzedzane są indywidualną konsultacją!

By umówić się na zabieg, zadzwoń pod numer: 664-029-922 lub wyślij wiadomość.


Wskazania do zabiegu

Głównymi wskazaniami są:

 • poprawa konturu twarzy, odbudowa tzw. “młodzieńczego owalu”,
 • zlikwidowanie asymetrii twarzy,
 • uzupełnienie ubytków tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy, zwłaszcza skroni, okolicy pod oczami i policzków,
 • uniesienie linii żuchwy,
 • uwydatnienie kości policzkowych,
 • wypełnienie bruzd i głębokich zmarszczek.

Zabieg wolumetrii jest polecany osobom, u których widoczne są oznaki starzenia, które znacznie straciły na wadze, ale modelowanie owalu wykonywane jest także u pacjentów po wypadkach lub zabiegach chirurgicznych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Szczegółowe przeciwwskazania do poszczególnych metod przedstawiamy naszym pacjentom podczas konsultacji. Do głównych (i wspólnych) z nich należą:

 • stany zapalne skóry, obejmujące miejsce zabiegu,
 • poważne choroby ogólnoustrojowe i o podłożu autoimmunologicznym,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąża lub karmienie piersią.

Przebieg zabiegu wolumetrii twarzy

Modelowanie owalu twarzy różni się nieco w zależności od metody, która jest stosowana. O szczegółach opowiadamy naszym pacjentom podczas konsultacji. W przypadku każdej metody zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniego “wypełniacza” w wybrane wcześniej miejsca. Tkankę tłuszczową dodatkowo należy wcześniej pobrać i odpowiednio przygotować do przeszczepu.

Zabiegi trwają od ok. 30 do 60 minut, należy liczyć się z wystąpieniem obrzęków, ale okres gojenia trwa zaledwie 2-3 dni. Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, preparatem Crystalis, jak i przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej to zabiegi małoinwazyjne.

Efekty zabiegu, czyli przed i po

Cennik

Usługa

Cena


Wypełnianie objętościowe twarzy kwasem hialuronowym


 od 1500 zł
 


Wolumetria preparatem Crystalis


ustalana indywidualnie
 

Lipofilling - autologiczny przeszczep tłuszczu


ustalana indywidualnie
 

Uwaga! Obowiązujące i aktualne ceny zabiegów znajdują się w cenniku. W przypadku zmian, staramy się aktualizować ceny również na stronach poszczególnych zabiegów, choć może to odbywać się z niewielkim opóźnieniem.