Lipotransfer (lipofilling) – przeszczep tłuszczu

Lipotransfer - lipofilling - przeszczep tłuszczu na twarz

Lipotransfer, inaczej lipofilling albo przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej, to zabieg, podczas którego pobieramy tkankę tłuszczową pacjenta i po specjalnym przygotowaniu przenosimy w inne miejsce ciała, np. na twarz, powieki, szyję, dłonie. Dzięki temu odbudowujemy utraconą objętość tych okolic, uzyskując naturalny wygląd. Wykorzystujemy także komórki macierzyste obecne w tkance tłuszczowej, które wspierają regenerację i poprawiają wygląd skóry.

W obrębie twarzy własny tłuszcz pacjenta przeszczepiamy najczęściej w okolicach policzków, skroni, brody i doliny łez. Lipofilling może być zabiegiem odbudowującym owal (wolumetria twarzy), wypełniającym zmarszczki i bruzdy, ale może też służyć do niwelowania cieni pod oczami, jeśli problem wynika z płytkiego unaczynienia.

W naszej klinice Re Vitae w Kielcach zabieg lipotransferu przeprowadzany jest przez doświadczonych lekarzy.

Lipofilling - szybkie odmłodzenie i wymodelowanie twarzy

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg lipotransferu? Przede wszystkim jest to metoda przynosząca szybki efekt - odbudowa objętości, spłycenie zmarszczek widoczne są po jednym zabiegu, ale finalny efekt można ocenić po około 3 miesiącach (część przeszczepionego tłuszczu ulega wchłonięciu). Ponadto - przeszczepianie tłuszczu wraz z komórkami macierzystymi - przyspiesza regenerację skóry, prowadzi do poprawy jej gęstości i witalności.

Po drugie - tłuszcz jest najbardziej naturalnym “wypełniaczem” i właściwie nie ma możliwości, by wywołał reakcję alergiczną lub został “odrzucony” przez organizm. Zabieg jest więc bezpieczny.

Kolejną zaletą lipofillingu jest trwałość efektu - w odróżnieniu od innych substancji wykorzystywanych w wolumetrii, tkanka tłuszczowa zanika tylko w niewielkim stopniu. Szacuje się, że po kilku latach od przeszczepu zostaje ok. 70-80% wyjściowej objętości. Oczywiście o ile drastycznie nie schudniemy. Efekty wypełnienia utrzymują się przez wiele lat.

Warto też wspomnieć, że tkanki tłuszczowej można przeszczepić dosyć dużo (do wypełniania użyć nawet kilkadziesiąt ml więcej niż kwasu hialuronowego), a pomimo tego efekt będzie naturalny. Z tego powodu zabieg lipofillingu sprawdza się świetnie w przypadku wypełniania ubytków tkanki spowodowanych urazem czy chorobą.

Lipotransfer K-68

Jedną z najnowszych odmian lipofillingu jest Lipotransfer K-68 - technologia Micro & Nano Fat by dr Mario Goisis. Autorem tej techniki jest włoski lekarz, na całym świecie uznawany za autorytet w dziedzinie lipofillingu.

Czym Lipotransfer K-68 różni się od innych technik przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta? Przede wszystkim łączy on wolumetrię z medycyną regeneracyjną - bardzo duży nacisk kładziony jest na to, by odseparować jak największą ilość komórek macierzystych.

Wykorzystywane są dwa typu tłuszczu - micro służy do uzyskania efektu wolumetrii, a nano do regeneracji. Procedurę Lipotransfer K-68 wykonujemy w naszej klinice.

Wszystkie zabiegi poprzedzane są indywidualną konsultacją!

By umówić się na zabieg, zadzwoń pod numer: 664-029-922 lub wyślij wiadomość.


Wskazania do zabiegu

Lipotransfer w obrębie twarzy wykonywany jest, by:

 • odbudować owal twarzy (wolumetria),
 • wymodelować pewne obszary twarzy, np. brodę, skorygować niektóre asymetrie,
 • wypełnić dolinę łez,
 • unieść opadające policzki,
 • wypełnić bruzdy i zmarszczki,
 • poprawić kontur nosa,
 • zniwelować cienie pod oczami,
 • poprawić wygląd twarzy, gdy skóra utraciła jędrność,
 • uzupełnić ubytki tkanki tłuszczowej spowodowane urazami, chorobami lub zabiegami chirurgicznymi.

W przypadku przeszczepu tłuszczu na dłonie i szyję celem zabiegu jest przede wszystkim odmłodzenie tych okolic, wizualne ujędrnienie, wypełnienie zmarszczek.

Przeciwwskazania do zabiegu

Lipofilling nie posiada specyficznych przeciwwskazań, jedynie te, które są wspólne dla większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich:

 • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne w okolicy poddawanej zabiegowi,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
 • poważne choroby autoimmunologiczne lub nowotworowe,
 • uczulenie na środki znieczulające,
 • ciąża i okres karmienia piersią.

Oczywiście lipotransferu nie można wykonać u osób, które posiadają tak niską masę ciała, że uniemożliwia ona pobranie tkanki tłuszczowej, ale te przypadki zdarzają się rzadko.

Przebieg zabiegu - jak wygląda przeszczep tłuszczu na twarz, szyję lub dłonie?

Samo wyrażenie “przeszczep tłuszczu” może sugerować, że zabieg jest bardzo skomplikowany. Na pewno to procedura znacznie trudniejsza niż użycie gotowych “wypełniaczy”, ale nie należy się jej obawiać, gdy korzystasz z usług doświadczonego lekarza.

Pierwszym etapem jest oczywiście pobranie tkanki tłuszczowej pacjenta najczęściej z okolicy brzucha, ud, bioder, kolan. Lekarz pobiera tkankę tłuszczową za pomocą tępej kaniuli.

Następnie należy odpowiednio przygotować materiał do przeszczepu i jest to jeden z kluczowych czynników decydujących o ostatecznym efekcie i jego trwałości. Chodzi o to, by odseparować nieuszkodzone komórki tłuszczowe i macierzyste.

Ostatnim etapem jest podanie przygotowanego materiału w wyznaczone wcześniej miejsca. Tkankę tłuszczową wstrzykuje się za pomocą cienkich kaniul.

Lipofilling - przebieg zabiegu w klinice Re Vitae Kielce

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu. Należy liczyć się z tym, że okolica poddana zabiegowi będzie opuchnięta przez kilka dni. Jeśli chodzi o postępowanie pozabiegowe, to przez ok. 7 dni należy unikać wysiłku fizycznego, gorących kąpieli, wizyt w saunie, a także przez 2 tygodnie nie eksponować okolicy poddanej zabiegowi na słońce (nie opalać się, stosować krem do twarzy z filtrem SPF 50).

Efekty zabiegu, czyli przed i po

Cennik

Usługa

Cena


Lipofilling - lipotransfer - przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej


od 4000 zł
 

Uwaga! Obowiązujące i aktualne ceny zabiegów znajdują się w cenniku. W przypadku zmian, staramy się aktualizować ceny również na stronach poszczególnych zabiegów, choć może to odbywać się z niewielkim opóźnieniem.