Leczenie nadpotliwości botoksem

Leczenie nadpotliwości przy wykorzystaniu botoksu (toksyny botulinowej, botoxu) to obecnie najszybsza i najbardziej skuteczna metoda na pozbycie się tej nieprzyjemnej dolegliwości. Botoks blokuje uwalnianie acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika, który m.in. stymuluje wytwarzanie potu. Dzięki temu, w miejscach iniekcji botoksu, zahamowane zostaje wydzielanie potu. Preparat ten wykorzystywany jest do leczenia nadpotliwości pach, dłoni oraz stóp. W naszej klinice Re Vitae w Kielcach zabieg ostrzykiwania botoksem wykonują wyłącznie doświadczeni lekarze.

Botoks a nadpotliwość

Pełne efekty zabiegu można zaobserwować po ok. tygodniu i utrzymują się one zazwyczaj ok. 6-8 miesięcy, ale należy podkreślić, że jest to kwestia indywidualna. Długość trwania efektu uzależniona jest m.in. od miejsca, w które podany został botoks, ale też od wieku czy stanu zdrowia pacjenta. U niektórych efekty będą utrzymywać się przez 3 miesiące, a u innych nawet do 12 miesięcy. Zabieg leczenia nadpotliwości botoksem można wielokrotnie powtarzać.

Wszystkie zabiegi poprzedzane są indywidualną konsultacją!

By umówić się na zabieg, zadzwoń pod numer: 664-029-922 lub wyślij wiadomość.


Wskazania do zabiegu

Główne wskazania do zabiegu to:

  • nadmierna potliwość pach, dłoni lub stóp.

Zabieg leczenia nadpotliwości botoksem można wykonywać także na twarzy, ale przede wszystkim w okolicy czoła. Trzeba przy tym wspomnieć, że jest to zabieg wymagający od lekarza znacznie większego doświadczenia niż w przypadku iniekcji w obrębie pach czy dłoni, dlatego należy wybrać odpowiedniego specjalistę.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, np. miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona,
  • uczulenie na którykolwiek składnik preparatu,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • czynne stany zapalne w miejscu iniekcji,
  • ciąża i karmienie piersią.

Przebieg zabiegu w klinice Re Vitae Kielce

Ostrzykiwanie toksyną botulinową miejsc, w których dochodzi do nadpotliwości, to zabieg małoinwazyjny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Przy użyciu bardzo cienkiej igły lekarz wstrzykuje preparat równomiernie w okolicę poddaną terapii. Niekiedy korzysta się z barwnika, który umożliwia zidentyfikowanie miejsc, w których wydzielanie potu jest największe i które powinny być nakłuwane (test Minora). Zabieg trwa około 30 minut.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, ale odradzany jest duży wysiłek fizyczny, gorące kąpiele lub wizyta w saunie.

Cennik

Usługa

Cena


Leczenie nadpotliwości dłoni botoksem


 1500 zł
 


Leczenie nadpotliwości pach botoksem


1500 zł
 

Leczenie nadpotliwości stóp botoksem


1500 zł
 

Uwaga! Obowiązujące i aktualne ceny zabiegów znajdują się w cenniku. W przypadku zmian, staramy się aktualizować ceny również na stronach poszczególnych zabiegów, choć może to odbywać się z niewielkim opóźnieniem.