Wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Botoks (toksyna botulinowa) z powodzeniem stosowany jest w leczeniu bruksizmu, czyli niekontrolowanego zgrzytania zębami.

Zaburzenie to nie tylko powoduje nieprzyjemne odczucia, w tym poranny ból głowy, ale może prowadzić do pękania szkliwa, ścierania zębów, a nawet do zmian zwyrodnieniowych w stawach skroniowo-żuchwowych.

Ostrzyknięcie botoksem odpowiednich mięśni zmniejsza ich napięcie i tym samym odczuwany przez pacjenta ból. W naszej klinice Re Vitae w Kielcach zabiegi z wykorzystaniem botoksu wykonują wyłącznie doświadczeni lekarze.

Botoks a bruksizm

Bruksizm bezpośrednio wynika ze zbyt wysokiej aktywności mięśni żwaczy, które zlokalizowane są pomiędzy szczęką a żuchwą. U niektórych osób z czasem dochodzi do przerostu mięśni żwaczy, przez co twarz nabiera bardziej kwadratowego kształtu. Z kolei botoks - podany w odpowiednich miejscach - blokuje przepływ impulsów nerwowych do żwacza i tym samym rozluźnia mięsień. Z czasem dochodzi do obkurczenia mięśnia, co nie tylko niweluje objaw zgrzytania zębami, ale też łagodzi rysy dolnej części twarzy.

Efekty leczenia bruksizmu botoksem pojawiają się od 3 do 7 dni po zabiegu i utrzymują przez 4-6 miesięcy. Po upływie tego czasu zalecane jest powtórne wykonanie zabiegu. Wyraźna poprawa, w tym redukcja zgrzytania zębami i zmniejszenie dolegliwości bólowych, osiągana jest najczęściej po 2-letniej terapii.

Wszystkie zabiegi poprzedzane są indywidualną konsultacją!

By umówić się na zabieg, zadzwoń pod numer: 664-029-922 lub wyślij wiadomość.


Przebieg zabiegu w klinice Re Vitae Kielce

Zabieg jest małoinwazyjny i prawie bezbolesny, ale w niektórych przypadkach lekarz decyduje się na zastosowanie znieczulenia miejscowego. Na początku zaznaczane są miejsca, w które ma zostać wstrzyknięty botoks, a następnie lekarz wykonuje iniekcje.

Zabieg trwa ok. 15 minut i bezpośrednio po nim można wrócić do codziennej aktywności. Odradzane jest natomiast korzystanie z solarium i gorące kąpiele co najmniej przez kilka dni pod zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Głównymi przeciwwskazaniami do leczenia bruksizmu botoksem są:

  • nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego, w tym miastenia gravis czy zespół Lamberta Eatona,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Natomiast do przeciwwskazań czasowych zalicza się okres ciąży i karmienia piersią, a także stany zapalne w miejscach, które mają zostać poddane zabiegowi i przyjmowanie niektórych leków.

Cennik

Usługa

Cena

Leczenie bruksizmy botoksem


od 800 zł
 

Uwaga! Obowiązujące i aktualne ceny zabiegów znajdują się w cenniku. W przypadku zmian, staramy się aktualizować ceny również na stronach poszczególnych zabiegów, choć może to odbywać się z niewielkim opóźnieniem.