CGF - skoncentrowane czynniki wzrostu

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors) to białka, które pobudzają procesy regeneracyjne. Wykorzystywane są w jednej z najnowszych terapii anty-aging. Zabieg ten przypomina świetnie znany wampirzy lifting, ale używane są inne preparaty. Oprócz wspomnianych już skoncentrowanych czynników wzrostu, pacjentowi podawane są także komórki macierzyste CD34+.

Skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pozyskiwane są z krwi pacjenta przy użyciu nowoczesnego separatora komórkowego. Kolejnym krokiem jest podanie ich techniką mezoterapii lub poprzez kaniulę. Zabieg wykonuje się w serii: 3 zabiegi co 6 tygodni.

Zabiegi CGF w naszej klinice w Kielcach przeprowadzane są wyłącznie przez lekarzy, specjalizujących się w medycynie estetycznej.

Wykonujemy zabiegi CGF Harmony - intensywnie regenerujący (czynniki wzrostu i komórki macierzyste zawieszone są w specjalnym żelu), CGF Liquid, który przeprowadzany jest techniką mezoterapii, oraz CGF One przeznaczony na małe obszary, np. okolicę oczu i ust, grzbiety dłoni.

CGF - rewitalizacja skóry

Zabieg CGF uznawany jest za milowy krok w medycynie regeneracyjnej i anty-aging. W naturalny sposób wspiera procesy naprawcze, dzięki czemu redukuje drobne zmarszczki, zwiększa jędrność i elastyczność skóry, poprawia koloryt i ogólną kondycję skóry, a w przypadku mezoterapii skóry głowy - zmniejsza wypadanie włosów.

Zabieg traktowany jest przede wszystkim jako element profilaktyki przeciwstarzeniowej, ale można go także łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej (przed lub po), by zadziałać bardziej kompleksowo, przedłużyć osiągnięte efekty np. użyć nici PDO do natychmiastowego liftingu i wykonać zabieg CGF w celu pobudzenia regeneracji skóry.

Marka MEDIF, z której preparatów korzystamy, przygotowała zestawy zabiegowe zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Czynniki wzrostu i ich funkcje

Preparaty do zabiegów CGF Harmony, Liquid i One

Popularność “wampirzego liftingu” sprawiła, że doceniliśmy krew jako źródło młodości. W osoczu i płytkach krwi kryje się wiele czynników wzrostu, w tym m.in.:

 • TGF, który pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu,
 • EGF, czyli czynnik wzrostu naskórka, który pobudza podziały warstwy twórczej naskórka i dzięki temu może spłycać zmarszczki,
 • FGF - czynnik wzrostu fibroblastów, który jest promotorem wzrostu i różnicowania tych komórek,
 • PDGF regulujący syntezę kolagenu,
 • VEGF, który aktywuje mikrokrążenie.

Te wszystkie czynniki występują naturalnie w naszej krwi, a podczas procesu przygotowania osocza do zabiegu ulegają znacznemu skoncentrowaniu i w dodatku są łączone z komórkami macierzystymi CD34+. Otrzymujemy więc prawdziwy “zastrzyk młodości”.

Wszystkie zabiegi poprzedzane są indywidualną konsultacją!

By umówić się na zabieg, zadzwoń pod numer: 664-029-922 lub wyślij wiadomość.


Wskazania do zabiegu

Głównymi wskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • przeciwdziałanie procesom starzenia,
 • niewielkie zmarszczki,
 • wiotka skóra twarzy i ciała,
 • skóra wymagająca rewitalizacji - dotyczy skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,
 • wypadanie włosów,
 • po zabiegu przeszczepu włosów.

Ponadto CGF można wykonywać, by wspomóc efekty innych zabiegów i przedłużyć ich trwałość.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do zabiegu CGF są:

 • aktywna infekcja wirusowa lub bakteryjna w obszarze zabiegowym,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia,
 • poważne choroby, np. onkologiczne, autoimmunologiczne,
 • ciąża i okres karmienia piersią.

Przebieg zabiegu skoncentrowanymi czynnikami wzrostu

Pierwszym krokiem jest pobranie krwi pacjenta, którą następnie umieszczamy w specjalnym separatorze komórkowym wraz z zestawem CGF. W efekcie otrzymujemy osocze ze skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi CD34+.

Kolejnym krokiem jest podanie preparatu techniką mezoterapii lub poprzez kaniulę.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, ale warto wiedzieć, że w okolicy poddanej zabiegowi mogą wystąpić niewielkie siniaki lub niewielki obrzęk.

Cennik

Usługa

Cena


Zabieg CGF One


 850 zł
 


Zabieg CGF Liquid


1600 zł
 

Zabieg CGF Harmony


2200 zł
 

Uwaga! Obowiązujące i aktualne ceny zabiegów znajdują się w cenniku. W przypadku zmian, staramy się aktualizować ceny również na stronach poszczególnych zabiegów, choć może to odbywać się z niewielkim opóźnieniem.