Botoks na zmarszczki

Botoks (botox, toksyna botulinowa) posiada kilka zastosowań, ale w medycynie estetycznej najczęściej wykorzystywany jest do wygładzania zmarszczek. Substancja ta czasowo hamuje uwalnianie neuroprzekaźnika, który przekazuje impulsy między nerwami a mięśniami, dlatego świetnie usuwa zmarszczki mimiczne. Innymi słowy: wygładza zmarszczki poprzez rozluźnienie mięśni.

Botoks jest preparatem naturalnym, pozyskiwanym z bakterii Clostridium botulinum.

W naszej klinice Re Vitae w Kielcach zabieg ostrzykiwania botoksem wykonują wyłącznie doświadczeni lekarze.

Botoks na zmarszczki

Zabieg botoksem daje bardzo szybkie efekty - już po kilku dniach zmarszczki stają się mniej widoczne, a na pełen efekt należy poczekać ok. 14 dni. Wygładzenie zmarszczek w obrębie twarzy utrzymuje się od 4 do 5 miesięcy. Mimo że po kilku miesiącach działania toksyny botulinowej mięśnie ponownie zaczynają odbierać bodźce skurczowe, to w leczonym obszarze nadal możemy obserwować efekt bardziej wypoczętej i młodszej skóry niż przed zabiegiem. Dla utrzymania efektu iniekcje należy powtarzać co 5-6 miesięcy, ale nie częściej niż co 3 miesiące. W przeciwnym razie może dojść do wytworzenia przeciwciał, a w konsekwencji do trwałej oporności na leczenie botoksem.

Zabiegi botoksem najlepsze efekty przynoszą u osób młodych. Jeśli zmarszczki są głębokie, to iniekcję botoksem warto połączyć z inną metodą, np. po ok. 14 dniach dodatkowo zastosować wypełnianie kwasem hialuronowym.

Warto podkreślić, że zabieg botoksem jest bezpieczną metodą wygładzania zmarszczek w rękach doświadczonego lekarza, który w trakcie badania dokładnie wyznacza miejsca podania i dobiera odpowiednią ilość substancji.

Wszystkie zabiegi poprzedzane są indywidualną konsultacją!

By umówić się na zabieg, zadzwoń pod numer: 664-029-922 lub wyślij wiadomość.


Wskazania do zabiegu

Botoks stosowany jest przede wszystkim do wygładzania zmarszczek mimicznych, w tym:

  • “lwiej zmarszczki” - “zmarszczki gniewu” między brwiami,
  • “kurzych łapek” w bocznej części oka,
  • zmarszczek nad ustami, tzw. “zmarszczek palacza”
  • poziomych zmarszczek czoła - w tym przypadku dodatkową zaletą zastosowania botoksu jest zmniejszenie łojotoku i potliwości tej okolicy, co na czas działania leku niweluje efekt świecącego czoła.

Ponadto botoks wykorzystywany jest do unoszenia opadających kącików ust lub brwi, a także w pewnym stopniu umożliwia korektę rysów twarzy. Dotyczy to mięśni żwaczy, które u niektórych osób są nadmiernie rozbudowane, przez co twarz wygląda na szerszą (“kwadratową”), a także bardziej spiętą. Rozluźnienie mięśni żwaczy - dzięki zastosowaniu botoksu - prowadzi do optycznego wyszczuplenia twarzy i złagodzenia rysów.

Przeciwwskazania do zabiegu botoksem

Zabiegowi nie mogą poddać się osoby cierpiące na zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, np. miastenia gravis czy zespół Lamberta Eatona.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są także:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu, w tym albuminę ludzką,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • czynne stany zapalne w miejscu iniekcji,
  • czynna opryszczka.

Przebieg zabiegu w klinice Re Vitae Kielce

Na początku lekarz wybiera miejsca podania botoksu i dobiera odpowiednią ilość substancji. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale u osób bardzo wrażliwych na ból można zastosować krem znieczulający.

Cała procedura wstrzykiwania botoksu trwa zaledwie 10-15 minut. Wystarczy kilka iniekcji preparatu w określone okolice, by mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek rozluźniły się, a skóra nad nimi wygładziła.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy lub do innych codziennych aktywności. Nie zaleca się jednak dużej aktywności fizycznej, gorących kąpieli i korzystania z sauny.

Jak przygotować się do zabiegu?

Nie należy spożywać alkoholu 1 dzień przed zabiegiem. Nie wolno także zażywać aspiryny i leków przeciwbólowych, ponieważ wpływają one na krzepnięcie krwi i mogą przyczynić się do wystąpienia siniaków po zabiegu.

Ewentualne skutki uboczne

Po zabiegu mogą pojawić się przemijające bóle głowy oraz uczucie ciężkiego czoła.

Cennik

Usługa

Cena


Kompletny zabieg (lwia zmarszczka, kurze łapki, zmarszczki poziome)


 1200 zł
 


Lwia zmarszczka


500 zł
 

Kurze łapki


500 zł
 


Zmarszczki palacza

400 zł


Zmarszczki poziome

500 zł


Uniesienie kącików ust

400 zł


Uniesienie opadających brwi

400 zł

Uwaga! Obowiązujące i aktualne ceny zabiegów znajdują się w cenniku. W przypadku zmian, staramy się aktualizować ceny również na stronach poszczególnych zabiegów, choć może to odbywać się z niewielkim opóźnieniem.