Laserowe usuwanie żylaków - metoda EVLT (endovenous laser treatment)

EVLT (EndoVenous Laser Treatment), czyli wewnątrznaczyniowe laserowe leczenie żylaków, to nowoczesna, bezpieczna i dająca świetne efekty metoda leczenia żylaków kończyn dolnych.

Metodą EVLT można usunąć także bardzo duże żylaki, widoczne jako grube, poskręcane żyły na nogach. Laserowe usuwanie żylaków jest alternatywą dla wysoce inwazyjnych zabiegów operacyjnych. Wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego, a po zabiegu nie pozostają blizny. Co więcej - właściwie od razu można wrócić do codziennej aktywności.

Re Vitae jako pierwsza placówka w województwie świętokrzyskim wprowadziła tę metodę leczenia pacjentów. Dla porównania - w Stanach Zjednoczonych EVLT prawie całkowicie wyparła tradycyjne metody operowania żylaków, które nadal powszechnie wykonywane są w polskich szpitalach.

Zabieg usuwania żylaków laserem

Zabieg polega na wprowadzeniu do żylaka włókna lasera, a następnie zamknięciu światła niewydolnej żyły przy pomocy światła laserowego. Włókno laserowe wprowadza się poprzez specjalną igłę i powoli wycofuje. Nie jest konieczne wykonanie nacięć skóry, więc po zabiegu nie zostają blizny. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Pacjent po zabiegu ma założoną specjalną pończochę uciskową, w której chodzi przez 2-3 tygodnie. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.

Wszystkie zabiegi poprzedzane są indywidualną konsultacją!

By umówić się na zabieg, zadzwoń pod numer: 664-029-922 lub wyślij wiadomość.


Wskazania do zabiegu EVLT

Głównym wskazaniem są żylaki kończyn dolnych, obejmujące zarówno mniejsze, jak i większe naczynia, a nawet te o krętym przebiegu. Większość pacjentów kwalifikuje się do zabiegu EVLT. By ocenić charakter i stopień zaawansowania zmian, lekarz wykonuje badanie USG Doppler i na podstawie wyników rekomenduje przeprowadzenie zabiegu laserowego usuwania żylaków lub wskazuje inną metodę.

Przeciwwskazania do zabiegu

W niektórych przypadkach (np. bardzo kręty przebieg żyły albo bardzo duża średnica niewydolnego naczynia) lekarz rekomenduje operacyjne usunięcie żylaków. Poza tym do zabiegu EVLT istnieje kilka przeciwwskazań względnych, np. nieuregulowane nadciśnienie, niewydolność serca, obecność zmian zakrzepowo-zatorowych. W takich przypadkach, lekarz na konsultacji podejmuje decyzję, czy przeprowadzić zabieg EVLT.

Cennik

Usługa

Cena

Konsultacja lekarska

100 zł

Konsultacja lekarska z USG Doppler

150 zł

EVLT (wewnątrznaczyniowe laserowe zamykanie żylaków)

3000 zł

Uwaga! Obowiązujące i aktualne ceny zabiegów znajdują się w cenniku. W przypadku zmian, staramy się aktualizować ceny również na stronach poszczególnych zabiegów, choć może to odbywać się z niewielkim opóźnieniem.